Teen Spirit

Ένα φόρουμ αποκλειστικά για νεανικές σειρές στα ελληνικά!

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Υποτιτλισμός Σειρών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Υποτιτλισμός Σειρών

Την / Το Τρι Αυγ 30, 2016 12:12 pm

Santo

Ultra Member
Ultra Member

Σκεφτόμουν φέτος να ασχοληθώ με τον υποτιτλισμό σειρών οι οποίες δεν έχουν μεταγλωττιστή στην Ελλάδα. Αρχικά, έλεγα να ξεκινήσω με την σειρά K.C. Undercover (πληροφορίες εδώ). Ξέρετε αν προβάλλεται μεταγλωττισμένη ή με υπότιτλους; Την γράφει κάποιος ώστε να την ανεβάσει; Και αν ναι, θέλετε να μου προτείνετε εσείς κάποια;

Απ: Υποτιτλισμός Σειρών

Την / Το Τρι Αυγ 30, 2016 4:40 pm

Tsaklas

Admin
Admin
http://teenspirit.forumgreek.com

Καλή ιδέα. Η συγκεκριμένη δεν πρέπει να έχει προβληθεί, αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δεν θα προβληθεί κάποια στιγμή, είναι λίγο νωρίς ακόμα.

Την / Το Τετ Αυγ 31, 2016 2:07 pm

Santo

Ultra Member
Ultra Member

Καλώς. Θα ξεκινήσω το project και αν αρχίσει η προβολή της σειράς θα δω τι θα κάνω τότε. Αν και μου κάνει εντύπωση ότι έχει περάσει ενάμιση χρόνος και δε το έχουν προβάλει έστω με υπότιτλους.

Την / Το Τετ Αυγ 31, 2016 5:43 pm

E-Kay

Ultra Member
Ultra Member

Η Σειρά K.C. Undercover έχει μεταγλωττιστεί με τη Στεφανία Φιλιάδη (αν θυμάμαι καλά) στο ρόλο της K.C. αλλά απ'ότι μου είπαν από τη σελίδα της Disney δεν ξέρουμε αν και πότε θα παιχτεί στην Ελλάδα. Ένα απόσπασμα της μεταγλώττισης υπήρχε σε ένα βίντεο στο επίσημο κανάλι της Disney με τίτλο "Ποια ηρωίδα του Disney Channel είσαι" αλλά μάλλον το διέγραψαν γιατί δεν το βρίσκω. Ελπίζω να παιχτεί πάντως! Αν παιχτεί θα το γράψω.

Την / Το Πεμ Σεπ 01, 2016 12:11 am

gazakias1970

Admin
Admin
https://www.youtube.com/apodrash

Δυστυχώς οι υπεύθυνοι προγράμματος του disney channel Αφρικής δεν έχει αποφασίσει να παίξει την σειρά... Ίσως περιμένουν να τελειώσει το liv & maddie, girl meets world ώστε να βάλουν κάτι καινούριο. Τα τελευταία 2 χρόνια εχει αποτύχει όλο το concept με νέα εβδομαδιαία επεισόδια καθώς σταματάνε σειρές μετά απο 5 επεισόδια και τις ξαναπροβάλουν μετά από 3 και 4 μήνες.

Την / Το Παρ Σεπ 02, 2016 11:40 am

Santo

Ultra Member
Ultra Member

@E-Kay έγραψε:Η Σειρά K.C. Undercover έχει μεταγλωττιστεί με τη Στεφανία Φιλιάδη (αν θυμάμαι καλά) στο ρόλο της K.C. αλλά απ'ότι μου είπαν από τη σελίδα της Disney δεν ξέρουμε αν και πότε θα παιχτεί στην Ελλάδα. Ένα απόσπασμα της μεταγλώττισης υπήρχε σε ένα βίντεο στο επίσημο κανάλι της Disney με τίτλο "Ποια ηρωίδα του Disney Channel είσαι" αλλά μάλλον το διέγραψαν γιατί δεν το βρίσκω. Ελπίζω να παιχτεί πάντως! Αν παιχτεί θα το γράψω.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Αυτό περί μεταγλώττισης δε το γνώριζα.

Σπόιλερ:
Ότι έβαλαν σειρά σε παιχνίδι που δεν έχουν προβάλει ακόμα, αυτό με ξεπερνάει.  Razz

@gazakias1970 έγραψε:Δυστυχώς οι υπεύθυνοι προγράμματος του disney channel Αφρικής δεν έχει αποφασίσει να παίξει την σειρά... Ίσως περιμένουν να τελειώσει το liv & maddie, girl meets world ώστε να βάλουν κάτι καινούριο. Τα τελευταία 2 χρόνια εχει αποτύχει όλο το concept με νέα εβδομαδιαία επεισόδια καθώς σταματάνε σειρές μετά απο 5 επεισόδια και τις ξαναπροβάλουν μετά από 3 και 4 μήνες.

Κάπως έτσι πιστεύω ότι θα γίνει κάποια σειρά θα τελειώσει και θα την αντικαταστήσουν με αυτή ή θα αρχίσουν την επανάληψη και δε θα την προβάλουν. Το θέμα με τα επεισόδια νομίζω σχετίζεται με την έλλειψη σειρών.

Την / Το Σαβ Σεπ 03, 2016 2:13 pm

E-Kay

Ultra Member
Ultra Member

Ελπίζω πάντως να παιχτεί (έστω κι αν αργήσει λίγο) γιατί είναι κρίμα να γεμίζουν το πρόγραμμα με σειρές που δεν είναι καν παραγωγές της Disney (και τις κόβουν μετά από λίγο) και να αφήνουν πίσω κάποια που είναι και δεν τα παει κι άσχημα στην Αμερική.

Την / Το Τετ Ιαν 11, 2017 10:21 pm

jeezus

Medium Member
Medium Member

Εγώ σκεφτόμουν αν κάνουμε υποτιτλισμό να γίνει σε σειρά που δεν παίζει στην tv ποια η από ote tv και τα σχετικά, να τα βρούμε απο internet και να τα υποτιτλίσουμε για να τελειώσει το τάδε project.

Λίγο δύσκολο θα είναι αν δεν έχουμε και τον αγγλικό μπροστά μας.
Ξέρω το nickelodeon δεν πρόβαλε όλα τα επεισόδια από το see dad run, και με το game shakers που το προβάλει δεν τα δείχνει όλα μπορεί όταν βάλουν την 2η σεζόν να τα δείξουν δεν ξέρουμε ακόμα όμως.

Άμα γνωρίζετε από άλλο κανάλι να κάνουν τέτοια και λείπουν επεισόδια στο project που ξεκινήσατε αυτά να πιάσετε.

Εγώ σκεφτόμουν να κάνω το see dad run, αλλά μόνος μπορεί να μην καταλάβω κατί και να μην μπορώ να καταλάβω κάτι η να μεταφράσω κάτι λάθος.
Οπότε θέλω να δω αν θα δημιουργηθεί μεταξύ μας για υποτιτλισμό.

Αλλά θέλει πολύ χρόνο ο υποτιτλισμός και χρειαζόμαστε έναν με εμπειρία με τον υποτιτλισμό πέρασα από τους subz και από τα λίγα που έκανα έμαθα κάτι, αλλά δεν είμαι σε φάση να γίνω επιμελητής στον υποτιτλισμό.
Κάπου θα έχω και αυτά που μου έστειλαν για να μάθω να κάνω υποτιτλισμό, όποιος θέλει να ασχοληθεί ας μου στείλει πμ να του στείλω τα ίδια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης